Календар на събитията

Календарен план на Академичната 2018/2019 учебна година

Месец септември
  1. Откриване на учебната година в Детската академия в София: 15.09.
  2. Откриване на учебната година в Детската градина в София: 17.09.
  3. Участие на отбора на Детската академия в Младежкото световно първенство по ментална аритметика: 21.-24.09., Билефелд, Германия

Месец октомври

  1. Откриване на учебната година в Детската градина в Пловдив: 01.10
  2. Откриване на учебната година в Детската академия в Пловдив: 06.10.
  3. Математическo състезание "Хитър Петър" за ученици от 2. до 8. клас, провеждано в Детската академия в София и Пловдив: : 13.10., 11.00-12.30 часа
  4. XV Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия за децата от предучилищна възраст и първи клас в София и Пловдив: 13. и 14.10.
  5. Есенен кръг на Международния турнир "Математика без граници" за ученици от 1. до 12. клас, провеждан в Детската академия в София и Пловдив: 18., 20., 27. и 28.10.
Месец ноември
  1. XXVII Есенен математически турнир "Черноризец Храбър" за ученици от 2. до 12. клас, провеждан в Детската академия в София: 01.11.
  2. Квалификационен кръг за участие във финала на Тайландската международна олимпиада по математика за децата от предучилищна възраст и за ученици от 1. до 12. клас, провеждан в Детската академия в София: 10.11.
  3. XX Софийски математически турнир за ученици от 1. до 7. клас, провеждан в Детската академия в София и Пловдив: 11.11.
  4. Есенно състезание по български език и литература за учениците от 2. до 7. клас, организирано от Детската академия в София и Пловдив: 17. и 18.11.
  5. Девето световно отборно първенство по математика: 22.-26.11., Пекин, Китай
  6. Шесто математическо състезание "Предизвикателство за второкласници", организирано от Детската академия в София и Пловдив: 24. и 25.11.

Месец декември

  1. Математически турнир "Иван Салабашев" за ученици от 1. до 12. клас: 01.12.
  2. Коледно математическо състезание за ученици от 1. до 12. клас: 08.12.
  3. International Mathematics Assessments for Schools (IMAS), 1-ви кръг, за ученици от 3. до 8. клас
  4. Пето Коледно математическо състезание за децата от предучилищна възраст, организирано от Детската академия в София: 15.12.
  5. Второ Коледно състезание по български език и литература за ученици от 1. до 7. клас, организирано от Детската академия в София: 16.12.
  6. Национална олимпиада по математика - Общински кръг, за ученици от 4. до 12. клас
  7. Коледна продукция на Детската академия: 21.12.
  8. Коледна ваканция: 22.12.-03.01.2019 г.

Месец януари

  1. Зимен кръг на Международния турнир "Математика без граници" за ученици от 1. до 12. клас, провеждан в Детската академия в гр. София на 27.01. и 03.02. и в гр. Пловдив на 02.02.

Месец февруари

  1. Зимен кръг на Международния турнир "Математика без граници" за ученици от 1. до 12. клас, провеждан в Детската академия в гр. София на 27.01. и 03.02. и в гр. Пловдив на 02.02.

Месец март

  1. XVI Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия за децата от предучилищна възраст и първи клас в гр. София: 23.03.

Месец април

  1. Пето Великденско състезание по математика за децата от предучилищна възраст, организирано от Детската академия за децата в гр. София: 20.04.

Месец май

  1. XVII Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия за децата от предучилищна възраст и първи клас в гр. София: 11.05.
  2. Квалификационно състезание по ментална аритметика за определяне на състава на отбора на Детската академия за участие в Световното младежко първенство по ментална аритметика в Германия

Месец юни

  1. Лагер школа на Детската академия в Родопите за децата до 3. клас: 24-30 юни

Месец юли

  1. Лагер школа на Детската академия в Родопите за учениците от 4. до 8. клас: 8-14 юли

Месец септември

  1. Световното младежко първенство по ментална аритметика в гр. Билефелд, Германия