Календар на събитията

Календарен план на академичната 2016/2017 година

Месец септември
  • Интензивни курсове за подготовка за училище: 09.-14.09., 10.00-12.00 часа
  • VII Фестивал на младите математици "Математически боеве": 06.-13.09.,  Созопол
  • Тържествено откриване на Новата академична година: 15 септември
  • Начало на заниманията за всички курсове от Школата за изпреварващо обучение: 17 септември

Месец октомври
  • Математическо състезание "Хитър Петър": 8 октомври
  • Четвърто математическо състезание "Предизвикателство за второкласници", организирано от Детската академия: 15 октомври, 8.30-9.30 часа
  • Четвърти шахматен блиц турнир "Железният рицар", организиран от Детската академия: 16 октомври, 10.00 часа
  • Есенен кръг на Международния турнир „Математика без граници”, провеждан в Детската академия: 21 октомври, 10.00-11.00 часа и 16.00-17.00 часа; 22 октомври, 8.30-9.30 часа, 16.30-17.30 часа и 18.00-19.00 часа.

Месец ноември

  • XXV есенен математически турнир "Черноризец Храбър": 1 ноември, 11.00 часа
  • Девети Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия: 12 ноември, 8.30-9.30 часа
  • XVIII Софийски математически турнир: 19 ноември

Месец декември
  • Математически турнир "Иван Салабашев": 3 декември
  • Трето Коледно математическо състезание за децата от предучилищна възраст, организирано от Детската академия: 10 декември, 8.30-9.30 часа
  • Коледно математическо състезание за учениците от 1. до 12. клас: 10 декември
  • International Mathematics Assessments for Schools (IMAS), първи кръг, за ученици от 3. до 8. клас:16 декември
  • Общински кръг на Националната олимпиада по математика: 17 декември
  • Коледна продукция на Академията: 18 декември
  • Коледна ваканция: 24.12.2016 г. - 06.01.2017 г.

Месец януари

  • VII Национално състезание по математика "Роман Хайнацки" за учениците от 4. до 7. клас: 20-22 януари, Ямбол
  • Московска олимпиада за петокласници, първи кръг, провеждан в Детската академия: 29 януари, 11.00-13.00 часа
  • Зимен кръг на Международния турнир „Математика без граници”, провеждан в Детската академия: 29 януари, 13.00-14.00 часа;14.30-15.30 часа; 16.00-17.00 часа; 17.30-18.30 часа
  • Зимен кръг на Международния турнир „Математика без граници”, провеждан в Детската академия, за петокласниците, които участват в Московската олимпиада за петокласници: по избор на 28 януари или на 4 февруари

Месец февруари

  • Областен кръг на Националната олимпиада по математика: 8 февруари
  • XXI Московска олимпиада за малки ученици (1.-4. клас), провеждана в Детската академия: 12 февруари, 10.00-12.30 часа
  • Концерт на Милица и Асен с деца от майсторския клас на Детската академия: 16 февруари, Студио 5 - НДК, 21.30 часа
  • Десети Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия: 25 февруари, 8.30-9.30 часа

Месец март

  • Областен кръг на Националното математическо състезание по формàта на математическото състезание "Европейско кенгуру": 18 март
  • Московска олимпиада за петокласници, втори кръг (устен): 19 март, Москва
  • Пролетен кръг на Международния турнир „Математика без граници”, провеждан в Детската академия: 26 март, 13.00-14.00 часа;14.30-15.30 часа; 16.00-17.00 часа
  • Пролетни математически състезания: 31.03.-02.04., 4-8 клас, Варна

Месец април

  • Пролетно състезание "Добър ли си по български език?", организирано от Детската академия за учениците от 1. до 7. клас: 2 април, 10.00-12.00 часа
  • Първи кръг на Математическата олимпиада на училищата от Сингапур и Азия (SASMO), провеждан в Детската академия, за учениците от 2. до 12. клас: 8 април, 14.00-15.30 часа
  • Трето Великденско математическо състезание за децата от предучилищна възраст, организирано от Детската академия: 22 април, 8.30-9.30 часа
  • Великденско математическо състезание за учениците от 1. до 12. клас: 22 април
  • XXII Математически турнир "Акад. К. Попов": 28.-30. април, Шумен

Месец май

  • Единадесети Софийски математически турнир за малки таланти, организиран от Детската академия: 13 май, 8.30-9.30 часа
  • Математическо състезание "Питагор" за ученици от 4. клас: 14 май

Месец юни

  • Национален кръг на Национално математическо състезание по формàта на математическото състезание"Европейско кенгуру": 3 юни
  • Първи Софийски турнир по ментална аритметика за ученици от 1. до 8. клас, организиран от Детската академия: 3 юни, 14.30 часа
  • Състезание "Еврика": 16 юни, 107 ОУ „Хан Крум, София
  • Математическо състезание „Откриване на млади таланти”: 17 юни, СМГ „П. Хилендарски”, София
  • Финален кръг на Международния турнир „Математика без граници”: 30.06.-03.07., Несебър

Месец юли

  • SIMOC: 14.-17. 07., Сингапур
  • Австралийско кенгуру: 27 юли

Месец август

  • AIMO: 02.-06.08., Куала Лумпур, Федерация Малайзия

Месец септември

  • VII фестивал на младите математици: 3.-10.09., Созопол
  • Back to School English Exam - състезание по английски език за учениците от 1. до 7. клас, организирано от Детската академия: 30 септември