Състезанията през 2023-2024 учебна година
Уважаеми родители,
Предоставяме на Вашето внимание информация за датите на състезанията, които ще проведем през 2023-2024 учебна година.
Повече детайли за всяко отделно състезание се публикуват три-четири седмици преди съответната дата на състезанието, в секция Новини.
Месец октомври
- IMOCSEA - национален кръг, 1 октомври, присъствено
- Олимпиада Copernicus, направление "точни науки", за учениците от 3. до 12.клас - квалификационен кръг, 14 октомври, online
- Олимпиада Copernicus, направление "физика и астрономия", за учениците от 7. до 12. клас - квалификационен кръг, 14 октомври, online
- SEAMO - 15 октомври, присъствено
- ASMO - 22 октомври, присъствено
- FMO - национален кръг, 29 октомври, присъствено
Месец ноември
- Софийски математически турнир за малки таланти - състезание на Детската академия за деца от предучилищна възраст и 1. клас, 12 ноември, присъствено
- WSMC 2023 - международно състезание по математика и точни науки за ученици от 5. до 11. клас, 25 ноември, online
- TIMO - национален кръг, 26 ноември, online
Месец декември
- Коледно математическо състезание за деца от предучилищна възраст - състезание на Детската академия, 10 декември, присъствено
- Олимпиада Copernicus, направление "математика", за учениците от 3. до 12.клас - квалификационен кръг, 16 декември (първа възможна дата от три), online
- ВВВ - национален кръг, 17 декември, online
- IMOCSEA - финален кръг, 26-30 декември, Малайзия
Месец януари 2024 г.
- WIMO 2023 - Световен турнир на златните медалисти от финала на TIMO, BBB, HKIMO - 6 и 7 януари, Куала Лумпур, Малайзия
- FISO - национален кръг, 14 януари, online
- FMO - финален кръг, 19-21 януари, о. Фу Куок, Виетнам
- Софийски математически турнир за малки таланти - състезание на Детската академия за деца от предучилищна възраст и 1. клас, 21 януари, присъствено
- SEAMO X 2024 - 19-22 януари, Сингапур
Месец февруари
- Олимпиада Copernicus, направление "математика", за учениците от 3. до 12. клас - квалификационен кръг, 17 февруари (втора възможна дата от три), online
- Предварителен кръг на Математическия турнир "Талантливите деца на България", за деца от предучилищна възраст и ученици от 1. до 4. клас, 18 февруари, присъствено в гр. София и online
- GJMAT - за ученици от 1. до 10. клас, 25 февруари, присъствено в гр. София и online
Месец март
- Софийски математически турнир за малки таланти - състезание на Детската академия за деца от предучилищна възраст и 1. клас, 10 март, присъствено
- Олимпиада Copernicus, направление "математика", за учениците от 3. до 12. клас - квалификационен кръг, 16 март (трета, последна възможна дата), online
- ВВВ - финален кръг, 16 март, присъствено в Макао и online
- FISO - международен кръг, 23 март, online
- ASIAROPE - национален кръг, направление "журналистика", за ученици от 4. до 12. клас, на английски език, 24 март, присъствено
- ASIAROPE - национален кръг, направление "математика" и "точни науки", за деца от предучилищна възраст и ученици от 1. до 12. клас, 24 март, присъствено
Месец април
- HKIMO - национален кръг, 14 април, online
- Великденско математическо състезание за деца от предучилищна възраст - състезание на Детската академия, 21 април, присъствено
- Европейско кенгуру ПЛЮС, 21 април, присъствено
- TIMO - финален кръг, 27 април, присъствено в Тайланд и online
Месец май
- Предварителен кръг на Математическия турнир "Талантливите деца на България", за деца от предучилищна възраст и ученици от 1. до 4. клас, 12 май, присъствено в гр. София и online
- ASIAROPE - международен кръг, 25 май, присъствено в Хонг Конг
Месец юни
- Финален кръг на Математическия турнир "Талантливите деца на България", за деца от предучилищна възраст и ученици от 1. до 4. клас, 2 юни, присъствено
- GJMOC - за ученици от 1. до 10. клас, 9 юни, online
- FISO - глобален кръг, 22-26 юни, присъствено в Дубай, ОАЕ
Месец юли
- Международен кръг на Олимпиада Copernicus, направление "математика", за учениците от 3. до 12. клас, 14-18 юли, присъствено в Ню Йорк, САЩ
Месец август
- HKIMO - финален кръг, присъствено и online